Een zware last dragen, voor een lichter leven: Sponserloop Marathon des Sables voor het Prinses Máxima Centrum
Als wandeltrainer en ChiWalking instructeur ken ik de kracht van beweging en de voldoening van het overwinnen van uitdagingen. Maar er zijn uitdagingen die veel zwaarder zijn dan een lange wandeling, uitdagingen die het leven van families volledig op zijn kop zetten. Ik heb het over de strijd tegen kinderkanker.
De komende maanden draag ik, naast mijn passie voor langeafstandswandelen en barefootschoenen, een extra last. Ik ga trainen met een zware rugzak, als symbool voor de immense ballast die kinderen met kanker, en hun ouders, dagelijks met zich meedragen. Elk gewicht in die rugzak staat voor de onzekerheid, de pijn, de angst, maar ook de enorme moed die deze families tonen.
De Ultieme Test: Marathon des Sables aan de Atlantic Coast
Mijn trainingsperiode bouwt op naar een enorme beproeving: eind januari 2026 loop ik de Marathon des Sables aan de Marokkaanse kust. Een drie dagen lang, 120 kilometer afzien in de hitte, met een zware rugzak op – een ervaring die, hoe zwaar ook, in het niet valt bij wat deze gezinnen doormaken. Deze tocht is mijn manier om stil te staan bij de zwaarte van hun last, en tegelijkertijd hoop en veerkracht te tonen. Het is een eerbetoon aan iedereen die direct of indirect te maken heeft met deze verschrikkelijke ziekte.
Waarom het Prinses Máxima Centrum voor Kinderoncologie?
Ik zamel geld in voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie. Waarom? Omdat dit fonds van cruciaal belang is voor de behandeling en genezing van kinderen met kanker in Nederland. Ze verrichten grensverleggend onderzoek, bieden de beste zorg en zorgen ervoor dat zoveel mogelijk kinderen hun ziekte overwinnen en weer kind kunnen zijn. Elk kind verdient een toekomst, een toekomst zonder kanker.
FitStap mee op 21 maart voor het goede doel
Op zaterdag 21 maart 2026 nodigen we je uit voor een bijzondere FitStap-wandeling bij het Natuurbelevingcentrum De Oostvaarders.
Onder begeleiding van wandelexpert Evert geniet je van de natuur terwijl je op een speelse manier werkt aan je wandeltechniek en je brein prikkelt.
Je bent een uur actief bezig, gaat naar huis met nieuwe energie én draagt met je deelname bij aan het belangrijke werk van het Prinses Máxima Centrum. Deelname kost 10 euro en je bijdrage wordt rechtstreeks naar het goede doel gestort via deze link:
Zo help jij mee de 2000 euro op te halen
Mijn doel is om €2000 op te halen voor dit fantastische doel. Elk bedrag, hoe klein ook, maakt een verschil. Of je nu een tientje kunt missen of meer, elke bijdrage brengt ons dichterbij die 2000 euro en – belangrijker nog – dichterbij een genezing voor elk kind.
De komende maanden zal ik voor een update zorgen met het aantal kilomters dat ik aan het afleggen ben.
Help jij mij deze zware last symbolisch te dragen en tegelijkertijd de financiële last voor het Prinses Máxima Centrum te verlichten?
Samen kunnen we hoop geven en het verschil maken.
Doneer vandaag nog en help mij zoveel mogelijk kinderen te genezen! Elk tientje telt!
Zou je me een handje willen helpen door een donatie te doen en mijn blog te delen met je volgers? Klik op de afbeelding van Facebook, e-mail of LinkedIn hieronder om een zo groot mogelijk publiek te bereiken. Alvast reuze bedankt!